|
7 Сервісні функції7.1 Архів.Система дозволяє зберігати поточний стан Бази Знань в архіві і відновлювати з архіву збережений стан. Це здійснюється за допомогою команди: Сервіс --> Архів У результаті виконання команди користувачу надається діалогове вікно "Архів". Методика роботи з архівом наведена у розділі "Робота з архівом" Керівництва Користувача.
Опис функціональних кнопок вікна "Архів"
7.1.1 Робота з архівом.7.1.1.1 Створення архіву.Для створення нового архіву перейдіть із списку архівів у поле введення інформації ( за допомогою мишки або натиснувши клавішу "Enter") і введіть ім'я нового архіву . Після цього виберіть кнопку "Створити". Система запросить підтвердження створення архіву. Для підтвердження виберіть кнопку "OK". По завершенню операції створення архіву , система видасть повідомлення "Архів" ім'я архіву" створений успішно". У списку архівів з'явиться новий архів з введеним ім'ям і поточною датою створення.
7.1.1.2 Відновлення інформації з архіву.Відновлення інформації з архіву, виберіть із списку архівів той архів, який потрібно відновити і натисніть кнопку "Відкрити". Система запросить підтвердження на відновлення інформації з архіву. Для підтвердження виберіть кнопку "OK". Система завантажить збережений архів. При цьому існуюча версія системи буде втрачена. 7.1.1.3 Відновлення інформації з архіву (на закритій Моделі).Відновлення інформації з архіву може бути здійснене на закритій Моделі у випадку неможливості входу у систему по будь-якій причині. У цьому випадку при виконанні операції "Архів" замість стандартного діалогу, буде запропонований діалог вибору файлу, у якому необхідно вибрати потрібний архів. Якщо операція буде виконана успішно, система видасть відповідне повідомлення. 7.1.1.4 Вилучення архіву.Для вилучення архіву виберіть із списку архівів той архів, який потрібно вилучити і натисніть кнопку "Вилучити". Система запросить підтвердження на вилучення архіву . Для підтвердження натисніть кнопку "OK". Система вилучить архів із списку архівів.
7.1.2 Створення архіву при запуску програми.З метою посилення контролю за створенням архівних копій поточних даних, під час входу користувача в програму виконується перевірка наявності архіву за попередній робочий день. Якщо за попередній період архів не створено, то на екрані з'явиться наступний діалог (Малюнок 2). Користувачу надається можливість обрати наступні варіанти:
7.2 Довідник характеристик.Значення характеристик та параметрів у системі (наприклад, такі, як перелік посад) містяться у довідниках. Користувач по бажанню може ввести нові значення для
будь-якого довідника або змінити існуючі. При зміні існуючого значення довідника
воно буде змінене не тільки у самому довідникові, але і в усіх об'єктах, де
ця характеристика використовувалася з цим значенням. Сервіс --> Довідник характеристик У результаті виконання команди користувачу надається діалогове вікно "Довідники" (Малюнок 3). У центральній частині цього вікна відображена вся інформація про довідники, існуючі у системі, а у нижній - поле для введення нового або редагування старого найменування значення довідника.
Інформація, яка міститься у довідниках, відображається у вигляді ієрархії папок довідників. Робота зі структурою довідника аналогічна роботі з будь-якою ієрархією папок. Для переходу із структури довідника у поле введення інформації, можна скористуватися мишкою або натиснути клавішу "Enter". Більш детально роботу з довідником характеристик розглянуто у розділі "Довідник характеристик" Керіництва Користувача. Опис функціональних кнопок вікна "Довідники"
7.2.1 Редагування довідника.7.2.1.1 Нова характеристика (група).Щоб додати нову характеристику (групу) у довідник, необхідно вибрати папку, в яку буде відбуватися додання та у полі введення інформації ввести нове значення для даного довідника. Після цього вибрати кнопку "Створити" ("Створити групу"). Система запросить підтвердження на введення нового значення у довідник. При натиску клавіші "ОК" нове значення буде додане у довідник, при натиску клавіші "Cancel" введення нового значення зроблене не буде. 7.2.1.2 Перейменування характеристики (групи).Щоб перейменувати характеристику (групу) у довідникові, необхідно відкрити папку, в якій вона розташована, та вибрати її. У полі редагування буде відображене ім'я цієї характеристики доступне для зміни. Відредагуйте його та натисніть кнопку "Змінити". Система запросить підтвердження на перейменування значення у довідникові. При натиску клавіші "ОК" старе ім'я буде замінене новим, при натиску клавіші "Cancel" введення зміни зроблено не буде. 7.2.1.3 Вилучення характеристики (групи).Щоб вилучити існуючу характеристику (групу) з довідника, необхідно її вибрати і натиснути кнопку "Вилучити". Система запросить підтвердження на вилучення цього значення. Після натиску кнопки "OK" система повідомить, що дана суттєвість позначена на вилучення. Для реального вилучення необхідно виконати операцію "Вилучити з моделі". 7.2.1.4 Створення характеристик, які перетинаються.У тому випадку, якщо у довідник вводиться значення, яке вже існує в іншій папці,
система попереджає про це. Користувачу надається можливість відмовитися від введення, якщо
це не відповідає дійсності. Але у деяких випадках введення вже існуючого значення в іншу групу необхідно. 7.3 Довідник об'єктів.Довідник об'єктів відображає тільки об'єкти, які доступні для редагування.
Інтерфейс довідника об'єктів має таку ж структуру, як і "довідник характеристик".
Користувачу надається можливість вилучити об'єкт або змінити його ідентифікатор.
При зміні ідентифікатора, даний об'єкт в усіх картках і довідниках буде відображатися з
новим найменуванням. Сервіс --> Довідник об'єктів У результаті виконання команди користувачу надається діалогове вікно "Довідник об'єктів".(Малюнки 4, 5). Більш детально роботу з довідником об'єктів розглянуто у розділі "Довідник характеристик" Керіництва Користувача.
Інформація, яка міститься у довідниках, відображається у вигляді ієрархії папок довідників. Робота зі структурою довідника аналогічній роботі з будь-якою ієрархією папок. Для переходу із структури довідника у поле введення інформації, можна скористуватися мишкою або натиснути клавішу "Enter". Опис функціональних кнопок вікна "Об'єкти".
7.3.1 Редагування довідника.7.3.1.1 Перейменування об'єкту.Щоб перейменувати об'єкт у довідникові, необхідно відкрити папку, в якій він розташований, та вибрати його. У полі редагування буде відображене ім 'я цього об'єкту доступне для зміни. Відредагуйте його та натисніть кнопку "Змінити". Система запросить підтвердження на перейменування значення у довідникові. При натиску клавіші "ОК" старе ім'я буде замінене новим, при натиску клавіші "Cancel" введення зміни зроблено не буде. 7.3.1.2 Вилучення об'єкту.Щоб вилучити існуючий об'єкт з довідника, необхідно його вибрати і натиснути кнопку "Вилучити". Система запросить підтвердження на вилучення цього об'єкту. Після натиску кнопки "OK" система повідомить, що дана суттєвість позначена на вилучення. Для реального вилучення необхідно виконати операцію "Вилучити з моделі". 7.4 Адміністрування.7.4.1 Підключення до системи.Вхід у систему можливий тільки зареєстрованим користувачам. При запуску системи, необхідно внести автентичні відомості для одержання доступу (Малюнок 6). Ці відомості будуть використані у період усього сеансу роботи з системою. Перший вхід Користувача до системи розглянуто у розділі "Вхід у систему" Керівництва Користувача.
Заповнення полів вікна "Connect"
Опис функціональних кнопок вікна "Connect"
У системі можливо виконання деяких операцій без авторизації користувача. До таких операцій відносяться:
Детальніше про функції кожної операції см відповідний розділ довідкової системи. Примітка:
7.4.2 Діалог "Користувачі".Діалог "Користувачі" (Малюнок 7) використовується для створення списку користувачів, яким дозволено доступ у систему. Занесення інформації про Кристувачів системою детально розглянуто у розділі "Занесення інформації про користувачів системи" Керівництва Користувача.
Заповнення полів вікна "Користувачі"
Опис функціональних кнопок вікна "Користувачі"
7.5 Обслуговування моделі.При виборі цього пункту меню з'являється вікно (Малюнок 8) з переліком команд по обслуговуванню моделі. Використання команд цієї групи більш детально розглянуто у розділі "Використання групи команд «Обслуговування моделі»" Керівництва Користувача.
7.5.1 Команда "Закрити-Відкрити".Дана команда дозволяє закрити модель для виконання операції "Реставрувати" і після цього знов відкрити модель без виходу з програми. За допомогою цієї команди, можливо переключитися на іншу модель. Для цього необхідно спочатку закрити існуючу модель, після цього змінити шлях до моделі в діалозі "Настройка системи" і потім відкрити іншу модель. 7.5.2 Команда "Перевірити".У системі містяться засоби перевірки цілісності і коректності моделі. У випадку не коректного виходу з програми (наприклад, вимкнулося живлення комп'ютера) система видає попередження (Малюнок 9)
7.5.3 Команда "Поновити".У системі реалізований механізм, який забезпечує динамічне розширення функцій системи без її заміни. Додаткові функції описуються у спеціальних файлах , які необхідно зареєструвати у системі за допомогою цієї команди. Дана команда викликає стандартний діалог "відкриття файлу", у якому необхідно вибрати файл з оновленням для моделі, і виконує операцію внесення змін у модель. 7.5.4 Команда "Реставрувати".У випадку видачі діагностичних повідомлень у процесі виконання операції "Перевірити", необхідно для виправлення моделі виконати дану команду. Для цього спочатку закрийте модель за допомогою команди "Закрити-Відкрити", а після цього виконайте команду. 7.5.5 Команда "Вилучити".Діалог (Малюнок 10) використовується для "фізичного" вилучення даних із системи.
Опис функціональних кнопок вікна "Вилучити з системи"
Процес вилучення здійснюється у 3 етапу. 7.6 НастройкиУ цьому меню згруповані команди, які використовуються адміністратором системи для настроювання програми під вимоги конкретної кредитної спілки.
7.6.1 Установки системи.7.6.1.1 Закладка "Розташування".З допомогою діалогу Сервіс --> Настройки --> Установки системи Користувач може здійснити відповідні настройки системи під свої вимоги. У закладці "Розташування" (Малюнок 12) задаються шляхи до основних компонентів системи. Змінити шлях можна натиснувши на кнопку розташовану праворуч від поля, у якому потрібно змінити шлях. З'являється стандартне діалогове вікно для введення необхідного шляху розташування компоненту.
7.6.1.2 Закладка "Мережа".У закладці "Мережа" (Малюнок 13), задаються ім'я користувачів і адреса серверу. Ім'я користувача, яке занесено у поле "Користувач по умовчанню" буде відображатись у діалозі "Підключення до системи".
7.6.1.3 Закладка "Оформлення".У закладці "Оформлення" (Малюнок 14), задається настройка зовнішнього виду системи у відповідності з індивідуальними вимогами користувача. Ви можете задати основний шрифт та його розмір у відповідних полях діалогу. Або викликати стандартне діалогове вікно системи Windows по вибору шрифту і завданню його характеристик (для більш докладної інформації звертайтеся до довідкової системи Windows). натиснувши на клавішу розташовану праворуч від поля "Розмір шрифту". Вибраний вами шрифт буде використаний при відображенні "карток" і таблиць системи. Можна також задати свій окремий шрифт для кожної з відкритих карток. Це можна зробити за допомогою команди "Шрифт" контекстного меню картки, або використовуючи клавіатурну комбінацію "Ctrl" + "Shift" + "F".
7.6.2 Настройка панелі об'єктів.Операція "Настройка панелі об'єктів" дозволяє настроювати відображення закладок на панелі об'єктів. Виклик діалогу здійснюється по команді: Сервіс --> Настройки --> Настройка панелі об'єктів При виборі операції "Настройка панелі об'єктів" з'являється діалогове вікно (Малюнок 15).
Визначте ті об'єкти, які необхідно відображати на панелі об'єктів системи та за допомогою стрілок розмістить їх в потрібному порядку. Натисніть клавішу "Зберегти" для збереження стану. При бажанні Користувач може створити декілька варіантів настройки панелі об'єктів. Для цього використовуються поля "Панель" та "Назва" а також кнопки "Нова", "Змінити" та "Вилучити". Настройка декількох варіантів панелі об'єктів може бути корисною у випадку, якщо на одному комп'ютері працюють декілька співробітників. Під кожного із них можливо настроїти свій розклад закладок панелі об'єктів. На закладці "Виклик діалогу" міститься перелік карток, для редагування яких під час їх відкриття завантажується відповідний діалог. Для відкриття таких карток в режимі редагування картки під час їх відкриття необхідно утримувати клавішу "Shift".
7.6.3 Встановлення дати формування документів.Операція "Встановлення дати формування документів" призначена для встановлення дати, під якою будуть реєструватися в системі нові документи, які створюються Користувачем. Виклик діалогу здійснюється по команді: Сервіс --> Настройки --> Встановлення дати формування документів Також для швидкого виклику операції "Встановлення дати формування документів" використовується кнопка Після вибору операції "Встановлення дати формування документів" з'являється діалогове вікно, зображене на Малюнку 16.
За допомогою календарика виберіть необхідну дату формування документів та натисніть на кнопку "ОК" (робота з календарем описана у розділі "Введення дати"). Усі нові документи будуть мати вибрану дату формування по умовчанню. При бажанні цю дату можна змінити при створенні нового документу.
7.6.4 Новий підрозділ.Операція "Новий підрозділ" призначена для створення картки нового підрозділу. Виклик діалогу "Підрозділ" здійснюється по команді: Сервіс --> Настройки --> Новий підрозділ Після вибору операції "Новий підрозділ" з'являється діалогове вікно, зображене на Малюнку 17.
Поля "Повна назва", "Скорочена назва" та "Включити" діалогу "Підрозділ" обов'язкові до заповнення. Після уведення назви підрозділу у поле "Повна назва" та переходу в поле "Скорочена назва" відбувається автоматична підстановка в останнє значення поля "Повна назва". Поле "Включити до складу" - довідник, з якого повинно бути вибиране конкретне значення (детальніше про поле-довідник див. розділ "Робота з довідниками"). Після заповнення полів діалогу для внесення змін у систему і створення картки нового підрозділу натисніть кнопку "Додати". Для виходу з діалогу без внесення змін, натисніть "Вихід". 7.6.5 Нова картка установок.Операція "Нова картка установок" призначена для створення нової картки схеми розрахунку, нового пакету документів або картки опису договорів. Виклик діалогу здійснюється по команді: Сервіс --> Настройки --> Нова картка установок Після вибору операції "Нова картка установок " з'являється діалогове вікно "Створити картку", зображене на Малюнку 18.
Для створення картки нової картки установок необхідно виставити положення перемикача - "Схема розрахунку", "Пакет документів" або "Формувати за описом", після чого увести назву нової картки в поле "Назва ..." і натиснути на кнопку "Додати". Для виходу з діалогу без внесення змін (без створення нової картки), натисніть "Вихід". Для створення карток типу "Схема розрахунку" та "Формувати за описом" необхідно встановити значення поля "Оберіть групу".
7.6.6 Установка значень лічильників.Операція "Установка значень лічильників" призначена для виклику діалогу "Зміна значень лічильників". Цей діалог використовується для зміни значень лічильників системи. Детальніше про лічильники див. розділ 3.1.10 "Введення значень лічильників". Виклик діалогу здійснюється по команді: Сервіс --> Настройки --> Установка значень лічильників Після вибору операції "Установка значень лічильників" з'являється діалог "Зміна значень лічильників", який має дві закладки. Зовнішній вигляд діалогу зображено на Малюнках 19, 20.
Для зміни значення конкретного лічильнику потрібно перейти у відповідне поле на одній із закладок та змінити цифрове значення поля. Після внесення необхідних змін у значення лічильників системи для закриття діалогу натисніть кнопку "Зберегти". При внесені даних у діалог, в якому використовується лічильник можливе виникнення ситуації, коли після внесення значення лічильника у відповідне поле з якоїсь причини Користувач вийшов з діалогу та новий документ не було створено (в цьому випадку при виході з діалогу програма видає попередження про зміну значення лічильника, Малюнок 21). Таким чином, зміна значення лічильника відбулась без потреби на це. Для зменшення значення цього лічильника використовуйте діалог "Зміна значень лічильників".
7.6.7 Настройка об'єктів обліку.Операція "Настройка об'єктів обліку" використовується для виклику діалогу "Об'єкт обліку". Діалог "Об'єкт обліку" призначено для внесення змін в ієрархію об'єктів обліку програми "Кредитна спілка Professional ". Користувачу надається можливість створити будь-яку ієрархію об'єктів обліку для отримання бажаної аналітики. Для кожного об'єкту обліку можливо встановити свій набір "правил" (дозволену кореспонденцію, можливість проведення проводок сторно, контроль сальдо), які будуть використовуватись для всіх проводок пов'язаних з цим об'єктом обліку. Методика настройки об'єктів обліку наведена у розділі "Настройка об’єктів обліку під потреби Кредитної Спілки" Керівництва Користувача.
Виклик діалогу "Об'єкт обліку" здійснюється по команді: Сервіс --> Настройки --> Настройка об'єктів обліку Після вибору операції "Настройка об'єктів обліку" з'являється вікно діалогу "Об'єкт обліку", зображене на Малюнку 22.
Опис полів діалогу:
У випадку створення нового об'єкту обліку використання діалогу "Об'єкт обліку" зводиться до коректного заповнення усіх необхідних полів діалогу і натиснення кнопки "Додати". У випадку зміни параметрів вже існуючого об'єкту обліку, спочатку необхідно вибрати відповідний об'єкт з ієрархії об'єктів обліку. Параметри вибраного об'єкту з'являться у полях діалогу "Об'єкт обліку". Після цього необхідно внести зміни у значення параметрів об'єкту в полях діалогу та натиснути на кнопку "Змінити". Якщо якесь поле діалогу заповнене некоректно, після натиснення кнопки "Додати" або "Змінити" з'явиться попередження про невірне занесення даних в конкретне поле (Малюнок 23).
|